0
x

Килим на стіні

Пам“ятаєте, наші бабусі вішали килими на стіни? Фі, як старомодно, - скажете ви. Нічого подібного! Мода, примхлива пані, як ми всі знаємо, постійно вертається і сьогодні стильний оригінальний килим на стіні може стати справжньою родзинкою інтерьєру.

Крім того, килим на стіні може бути вдалим рішенням з суто практичної сторони. Наприклад, врятує від галасливих сусідів, які полюбляють серед ночі слухати гучно музику або, не дай Бог, робити ремонт! Килим на стіні допоможе значно зменшити кількість децибел, що рвуться з-за стіни. Також килим допоможе утеплити стіну, особливо наружну.

Існує декілька простих способів кріплення килима на стіні:

  • На цвяхах, кільцях та скобах — для великих та середніх килимів;

  • На карнизах — для легких килимів та гобеленів;

  • Килими- гобелени також підвішують на спеціальну планку або раму, точно як картину.

Кріпимо килим за допомогою цвяхів

Повісити килим на цвяхах — найпростіший спосіб. Але не в кожну стіну можна забити цвях. Особливо у бетонну. Тому до стіни спочатку дюбелями кріплять дерев“яну рейку, а вже в неї забивають цвяхи. По верхньому краю килима рівномірно на відстані 10-15см пришивають спеціальні кільця, які допоможуть не робити дирки в самому виробі і на них вішають килим. Щоб важкий килим не деформувався під власною вагою, варто пришити по краю дере“вяну рейку і вже на неї кріпити кільця. Переваги кілець очевидні — такий килим можна легко зняти в будь-який момент.

Кріпимо килим за допомогою скоб

Цей спосіб підходить для легких та середніх килимів. Килим кріпиться до стіни спеціальним пістолетом у попередньо прикріплену рейку. Відстань між скобами рівномірна — 10-15см. Скоби легко вийняти за потребою, але, щоб зняти килим, прийдеться виймати усі. Також скоби можуть зробити зайві дирки в виробі.

Вішаємо килим за допомогою капронової нитки

Цей спосіб підходить для середніх та легких килимів. На зворотній стороні по верхньому краю на відстані 2см від бахроми робимо шов капроновою ниткою з довжиною стежка 5мм. Через кожний стежок протягуємо міцну проволоку, кінці якої закріплюємо на крайніх дюбелях рейки. При достатньому натягу проволоки килим не матиме моршок. Такий килим легко знімати.

Для легких килимів та гобеленів підійде липка лента Велкро. Пришиваємо зі зворотньої сторони половинку липучки і чіпляємо другу, попередньо прикріплену до стіни. Килим на липучці не матиме зморшок і легко знімається.

Також можна вішати килими на штанку або карниз (як штори), але такий спосіб використовують лише для дуже легких килимів та гобеленів.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber