0
x

Килим, зіпсований міллю

Перед Великою Битвою варто взнати ворога поближче.

Міль - це вид комаха виду лускокрилих або метеликів. Личинка молі належить до кератофагів і живиться волосяним покривом. Доросла міль абсолютно безпечна, ні у самців, ні у самок ротовий огран для гризіння не розвинут. Літають зазвичай самці. Самки перескакують з місця на місце при небезпеці або в пошуках місця для відкладення яєць. Одна самка відкладає в середньому від 40 до 100 яєць, з яких за сприятливих умов з'являються гусениці білого кольору від 1 до 12мм довжиною.

Саме ці гусениці жеруть усе, що пададеться їм на шляхку. Їхні ротові порожнини спеціально призначені для гризіння і вони не зупиняються ні на хвильку допоки не сформують шовковий кокон і не перетворяться на метеликів.

Отже, боротьба з міллю включає в себе два моменти:

  • По перше, не допустити потрапляння молі в помешкання і зокрема на килим. Для цього застосовують різноманітні народні засоби, які віками довели совю ефеткивність.
  • По друге, якщо вже міль потрапила на килим і відклала яйця, перемогти її можна лише за допомогою важкої артилерії - спеціальних хімічних засобів. Якщо і це не допоможе, вихід один — звернутись до спеціалістів.

Народні засоби у боротьбі проти молі

  • Добре підсушені шкурки апельсину або мандарину підкласти під килим;

  • Сушене листя табаку підласти під килим або розтерти в пил і втерти в ворс;

  • Пару крапель лавандової ефірної олії нанести на основу килима;

  • Розтерти в пил сушене листя лаванди, полину і втерти в ворс. Після прибирання повторити знову;

  • Тримати в приміщенні вазон з геранню - її різкий запах відлякує міль;

  • Взимку корисно виносити килим надвір і «заморожувати» його протягом години-двух, а влутку «прожарити» на сонці. Міль не любить високих і низьких температур, а також свіжого повітря;

  • Не тримати килим у поліетіленовому пакеті.

Важливо! Усі ці методи ефективні лише для відлякування метеликів молі. Якщо вона вже встигла відкласти яйця, то краще звернути увагу на сучасні ефективні засоби хімічного походження.

Побутова хімія проти молі

Існує безліч різноманітних хімічних засобів для боротьби з міллю. Перед покупкою уважно прочитайте інструкцію, засіб не повинен містити агресивні складові, як то хлор, кислоту тощо. Перед застосуванням перевірте засіб на невеликому непримітному клаптику килима (під диваном, в кутку). Переконайтесь, що засіб не зіпсує ворс та колір виробу. Завжди використовуйте захисні рукавички, щоб уникнути алергіїї та подразнень шкіри.

 

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber