0
x

Виготовлення жакардових килимівЖакардові килими відносяться до ексклюзивних дорогих виробів і на вигляд нагадують гебелени. Виготовляють їх з комплексу волокон (більш ніж 24): кожний вид волокна відрізняється від інших за жорсткістю, товщиною, кольором.

З усіх килимів машинного виготовлення жакардові найбільш щільні та якісні. Навіть досвідчені майстри часто не взмозі відрізнити їх від виготовлених вручну. Зі зворотньої сторони жакардового килима можна побачити малюнок — це є однією з характерних особливостей килимів цього виду.

Матеріал, з якого виготовляють жакардові килими, отримав свою назву на честь французьского майстра Жосефа Жакара, який в 1804 році побудував ткацький станок. З тих пір виготовлення килимів стало можливим в промислових маштабах.

Сировина для виробництва жакардових килимів може складатись як з натуральних (вовна овеча, верблюжа, козяча, бавовна, льон), штучних (віскоза), так і з синтетичних матеріалів (зазвичай використовують поліестер, який ще називають «штучною» шерстю).

Фарбування жакардових килимів здійснюється двома способами:

  • Нитки фарбують до виготовлення килима — виріб при такому способі фарбування виходить особливо міцним;

  • На готовий килим наносять друкований малюнок. Килим фарбується спеціальними фарбниками з використанням особливих розчинників. Цей спосіб використовують для килимів, виготовлених з мішаних волокон (наприклад, поліестер та вовна).

Технології виготовлення жакардових килимів

Жакардові двополотняні килими

Виготовляються на двополотному ткацькому станку. Суть методу полягає в тому, що замість однієї основи використовують дві: на станок натягують одна проти одної, на відстані дві довжини ворсу, дві основи з бавовняних ниток. Далі ці основи переплітають лляним або синтетичним утком (поперечною ниткою). Потім основи зшивають разом ворсовим волокном, попередно задавши програмі потрібний дизайн (малюнок) килима.

Нитки різних кольорів вшивають в заданому малюнком порядку. Після того, як основи з“єднали, ворс між ними розрізають посередині спеціальним різаком, внаслідок чого отримують два однакових килима з дзеркальним малюнком. Ця технологія дозволяє отримати надзвичайну щільність воросвої поверхні килима, міцне з“єднання ворсових вузлів в каркасі і чіткий багатокольоровий малюнок.

Жакардові пруткові килими

Прутковий килим складається з трьох основ: корінної, настильної та ворсової. Усі вони переплітаються поперечними нитками уток.

Лицьова сторона пруткових виробів створюється нитками ворсової основи. Каркас килима — корінною та настильною основами разом з окремими нитками ворсової, які не приймають участі в утворенні визерунку. Прутки, що використовують в процесі, можуть мати різну висоту, яка і визначає загальну висоту ворсу килима. Якщо прутки різної висоти, то поверхня виробу виходить хвилєподібна. Ворс пруткового килима може бути як розрізаним, так і петельним. Зворотня сторона пруткового килима гладка, формується волокнами настильної основи з поперечними нитками уток.

Жакардові гріпер-аксмінстерьскі килими

При цьому способі виготовлення використовують однакові корінну та настильну основи. Пучки ворсу пробивають подвійним утком з трьома групами ниток. При цьому ворсові пучки можна побачити зі зворотньої сторони виробу. Малюнок утворюється з 8-12 кольорів ворсової нитки на ткацькому станку Жакара.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber