0
x

Гарне килимове покриття є прикрасою будь-якої кімнати. Щоб килим мав привабливий вигляд протягом багатьох років, за ним необхідно регулярно доглядати. На жаль, пилосос не може видалити всі забруднення, тому покриттю періодично потрібна більш кардинальна обробка.

На стійкість килимів до забруднень впливає тип і висота ворсу, а також матеріал, з якого виготовлено покриття. Натуральні покриття більш уразливі до плям і розливів, хоча навіть на синтетичних килимах плями краще видаляти відразу.

Коли щось пролили на килим, промокніть пляму паперовим рушником або серветкою. Не розтирайте - бруд проникне глибше і міцніше зв'яжеться з ворсом. Іноді досить акуратно промити пляму теплою водою з миючим засобом, рухаючись м'якою губкою або щіткою від краю до центру. Якщо після висихання пляма не зникла, доведеться чистити килим зі спеціальними засобами.

Волога і суха чистка килима

Не кожен килим можна чистити або прати вручну, може бути дозволена тільки хімчистка або професійна обробка спеціальними пилососами.

Якщо ручна чистка допустима, її можна проводити сухим і вологим способом. При сухому чищенні килима спеціальний засіб в порошку досить посипати на поверхню, трохи почекати і пропилососити покриття. Перевага використання сухої піни - найкоротший час обробки і висихання, так як вона містить близько 5% води, а всю роботу виконують поверхнево-активні речовини. У народних рецептах для сухого чищення рекомендують соду. Суха чистка найкраще підходить килимам з натуральних матеріалів (вовна, бавовна), які сохнуть дуже довго.

Волога чистка килимів зі спеціальним шампунем є традиційним методом, який, на жаль, має свої недоліки. Будь-яке покриття буде сохнути довше, особливо це стосується килимів з високим ворсом. Вологий килим потрібно сушити тільки в горизонтальному положенні при кімнатній температурі. Під час сушіння не ходіть по ньому, так як це може зім'яти волокна.

Покрокова інструкція ручного чищення килимових покриттів

Перед чищенням килима його потрібно попередньо пропилососити і помити підлогу під килимком. Уважно подивіться, чи рівномірно забруднений килим, або на ньому є окремі плями або брудніші ділянки. Такі забруднення краще видалити окремо.

У мережі є багато порад про те, як видаляти плями і чистити килим домашніми засобами: сіллю, нашатирем, содою. Незважаючи на те, що часто вони дають хороші результати, чимало випадків, коли килимове покриття було безнадійно зіпсовано. Рекомендуємо використовувати для чищення килима спеціалізовані засоби. Їх необхідно підбирати з урахуванням матеріалу і типу ворсу. Ця інформація є на упаковці.

Перед видаленням локального забруднення обраний засіб необхідно попередньо випробувати на невеликій ділянці покриття і перевірити, чи не зашкодить воно. Використовуйте препарат, суворо дотримуючись інструкції на упаковці. Вибирайте щітки м'якої і середньої жорсткості. Занадто жорстка щітка може пошкодити структуру покриття, і скошлати ворсинки.

При видаленні плями рухи щіткою повинні бути від краю до центру. При чищенні килима цілком, рухи щітки повинні бути поперемінно уздовж і проти волокон, уникайте кругових рухів. Завдання - витягнути бруд з ворсинок, а не втерти його в килим.

Намагайтеся не сильно мочити покриття, так як це ускладнить сушку. Краще повторити операцію кілька разів.

Після використання шампуню або сухого засобу для чищення килимів, ретельно видаляйте залишки препарату, вони трохи липкі і можуть затримувати бруд на волокнах покриття.

Після того, як килимок висохне після чистки, його необхідно ще раз пропилососити. Якщо в будинку є маленькі діти, алергіки або астматики, хорошим рішенням буде обробити килим паровим пилососом, особливо якщо це покриття з високим ворсом. Така додаткова обробка ефективно знищує різні патогенні мікроорганізми, пилових кліщів, спори. Її рекомендується проводити регулярно, хоча б раз на місяць.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber