0
x

Наявність килима в будинку - це ознака тепла і затишку. Цей предмет інтер'єру є частиною дизайну, багато людей застеляють килими, тому що люблять ходити босоніж. Різноманітність килимів дуже велика. Хтось віддає перевагу покриттям без ворсу, хтось навпаки любить м'які, пухнасті вироби. Який би килим не прикрашав будинок або квартиру, рано чи пізно доводиться вирішувати питання з його пранням.

Як прати килим в домашніх умовах

Регулярне прибирання не позбавить необхідності періодично прати килим. Навіть потужний пилосос повністю не очистить килимовий виріб від пилу, а сучасні засоби видалення плям також не завжди рятують. Тому, багато господарів закочують рукави і беруться за прання килимів самостійно.

Прання килимів - справа клопітка і відповідальна. Однією водою і шампунем тут не обійтися, тому потрібним стане засіб для чищення. Його можна купити в магазині або зробити власними руками. Найбільш ефективними вважаються:

  • Суміш соди і оцту.

  • Суміш соди, солі та рідкого господарського мила.

  • Перекис водню.

  • Нашатирний спирт.

Ще один спосіб чистки ми спостерігали з дитинства. З появою першого снігу, всі килими виносилися на вулицю і активно вибивалися в снігу. Наскільки якісним є цей спосіб стверджувати важко, а ось з тим, що снігу влітку не знайти, посперечатися складно.

Деякі жителі багатоповерхівок пристосовуються прати килими у власних ванних. Перед пранням виріб ретельно пилососять, згортають в рулон і опускають в наповнену ванну. Поступово килим розгортають і зачищають щіткою з миючим засобом, скручуючи вже почищений край.

Звичайно, самостійне прання килима заощадить в сімейному бюджеті певну суму. Однак має чимало мінусів:

  • не всі забруднення знімаються в домашніх умовах;

  • при використанні спеціальних препаратів для видалення плям, вони не до кінця вимиваються і перетворюються в пил, який вдихають господарі будинку;

  • існує небезпека пошкодження килима - зміни кольору або структури;

  • витрачається багато власного часу та сил.

Прання килима в хімчистці або на автомийці

Багато власників килимів не згодні втрачати час і сили на прання килимів. Вони вважають такий спосіб неефективним. Крім того, не всі килими можна чистити в домашніх умовах. Вони втрачають колір, форму, м'якість.

Що стосується прання килимів в спеціалізованих точках, вона зазвичай складається з декількох етапів:

вибивання пилу;

виведення плям високоефективними засобами;

прання за допомогою спеціального апарату;

сушіння виробів в розгорнутому вигляді.

На завершальному етапі проводиться прочісування ворсу, а при необхідності його шліфування. Такою має бути чистка килимів в ідеалі, однак не завжди все відбувається як треба і буває, що:

  • прання килима здійснюється непрофесіоналами, які не враховують властивостей виробу;

  • розстеляють домашній килим в брудних приміщеннях, де до цього змивали хімію і бруд з машин;

  • застосовуються низькоякісні миючі засоби;

  • не завжди перед пранням килими вибивають і пилососять;

  • здійснюють прання під високим тиском;

  • сушать килими під сонцем, а не в спеціальній сушарці.

Результатом такого ставлення стає зіпсований виріб, витрачені нерви і кошти. Врятувати ситуацію може тільки новий килим. Однак, його не купиш в першому-ліпшому магазині. Килим повинен вписатися в інтер'єр, підходити за параметрами, відповідати вимогам якості і ціни. Тому слід купувати вироби тільки в перевірених магазинах з широким асортиментом, таких як Ковровік.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber