0
x
Килимові покриття є незамінним елементом житлових приміщень. Вони дарують тепло і затишок, а також служать прикрасою будь-якої кімнати. Однак при інтенсивному використанні навіть найкрасивіший килим з часом втрачає привабливість. Але це не означає, що потрібно терміново купувати новий килим. Існує кілька домашніх і професійних способів освіжити зовнішній вигляд старого виробу.

Глибоке очищення килима

Перед реанімацією килимове покриття потрібно ретельно очистити. Для початку килимок потрібно пропилососити з двох сторін. Якщо є така можливість, його можна додатково вибити. Взимку можна використовувати старий бабусин метод вибивання на снігу. Якщо можливості немає, або чистка проводиться в інші сезони, можна вибити килим, повісивши його на товсту поперечину. Ні в якому разі не вішайте килимок на мотузку або паркан, так як в результаті на покритті може утворитися залом.

Також вибити килимок можна вдома. Покриття слід викласти на диван, попередньо накритий поліетиленовою плівкою. Ворсисту частину килиму потрібно накрити вологою тканиною (можна взяти старе простирадло), що попередньо змочується в теплій воді з невеликою кількістю оцту (1 ст. ложка оцту на 1 л води). Використовуючи м'яку пластикову вибивачку, акуратно пройдіться по всій поверхні килимка. Цей спосіб не тільки очищає килим, а й дещо відновлює його колір.

Для другого способу чищення килиму використовується суміш дрібної солі і харчової соди (можна використовувати тільки сіль). Нанесіть суміш або сіль на килим і залиште на 15-20 хвилин. Після цього покриття можна пропилососити або вимести з допомогою віника, змоченого в гарячій, злегка мильній воді.

Замість домашніх способів можна повернути килиму новий вид з використанням спеціальних засобів для чищення килимів, які зазвичай мають форму шампунів або порошків. Таке очищення допоможе видалити бруд, але для сильно забруднених покриттів може знадобитися кілька подібних процедур.

Якщо старий килим має затхлий запах, вибирайте засоби, на яких є напис дезодорант для килимів. Можна використовувати харчову соду. Вона насипається на килим, залишається на кілька годин, після чого видаляється пилососом.

Видалення вм'ятин на килимі

Якщо після глибокого чищення на килимку все ще видно вм'ятини від меблів, обробіть ці місця паром за допомогою пароочисника (сьогодні цей пристрій можна взяти напрокат). Також щоб повернути новий вид ворсу килима можна використовувати звичайну парову праску. Для початку постеліть на вм'ятину злегка вологу тканину і, не торкаючись килима, пройдіться вздовж поверхні праскою, використовуючи функцію вертикального відпарювання. Залиште вологу тканину на 15 хвилин, після чого зніміть її і злегка збийте ворсинки за допомогою ложки або пальців, направляючи руху проти ворсу.

Витягнуті ворсинки

Якщо на поверхні килимка видно витягнуті ворсинки, їх потрібно акуратно підрізати ножицями по рівню ворсу покриття. Робіть це акуратно, щоб не обрізати ворс занадто низько, інакше ця ділянка буде виглядати нерівною. Ніколи не витягуйте вільні нитки, оскільки це призведе до утворення лисини.

Потерті краї

Дуже часто в старих килимах самою пошарпаною частиною є кромка. Цю проблему можна легко виправити, звернувшись в магазин, що торгує килимовими покриттями або спеціальну ремонтну майстерню. Там рівно обрізають нерівні краї і заново обшивають їх, підібравши підходящі до кольору килима нитки.

Якщо ваше улюблене килимове покриття все ж не вдалося відновити перерахованими вище методами, не варто засмучуватися. Ви завжди можете недорого купити новий килим в інтернет-магазині Ковровік, де представлені килимки на будь-який смак і бюджет.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Viber